Ламінат - вкрай популярне підлогове покриття. Це пов'язано з його відмінними експлуатаційними якостями і зовнішніми характеристиками. Матеріал досить просто монтувати, він виділяється зносостійкість. До переваг ламінату також слід віднести невелику вартість.

Але це зовсім не означає, що ви не можете відчути розчарування від покупки. Дуже багато залежить від правильності вибору. Найчастіше проблеми виникають через те, що покупці звертають увагу тільки на зовнішній вигляд підлогового покриття і його ціну. Сучасний асортимент здатний заплутати навіть самого раціонального покупця.

Основні критерії вибору

Підбираючи відповідний підлогове покриття, не потрібно вивчати великий перелік характеристик. Досить просто взяти до уваги такі базові критерії:

  • текстура і колір;
  • вартість;
  • виробник;
  • умови експлуатації.

В першу чергу слід відштовхуватися від наявного бюджету. Визначившись з сумою грошей, яку ви можете витратити, потрібно відкинути всі невідповідні варіанти. Виберіть певний ціновий сегмент і придбайте оптимальний ламінат по співвідношенню вартості і якості.

При підборі оптимального кольору слід орієнтуватися на загальний вигляд інтер'єру. Підлогове покриття не повинно контрастувати з оточуючим простором. Особливого поширення набули:

  • класика;
  • імітація бетону (добре підійде для інтер'єрів у стилі хай-тек);
  • імітація каменю (для тих, хто любить плитку).

Крім того, врахуйте умови, в яких буде експлуатуватися ламінат. Дане підлогове покриття різниться в залежності від класу (від 31 до 34). Наприклад, 31-й підходить для спалень і комор, а 34-й можна використовувати в торгових залах з високою прохідністю.

Також не забувайте про вологостійкість покриття. Не важливо, де воно буде встановлюватися, його плита ХДФ повинен мати щільність не менше 850 кг / куб.м. Товщина дошки для житлових приміщень становить 7-8 мм. У випадку з громадськими просторами цей показник доходить до 11-12 мм.

Крім того, зверніть увагу на наявність формальдегідів в складі. Небезпечне підлогове покриття можна використовувати в дитячій кімнаті. Найкраще вибирати вироби, які відповідають західному стандарту "EN 13329". Хочете знати, що норма формальдегіду не перевищено? Тоді продукція повинна мати маркування "E1".

Для того, щоб не розчаруватися в якості підлогового покриття, слід вибирати вироби компаній, що входять в асоціацію EPLF. До таких виробникам, наприклад, відносяться: Tarkett, Alsapan, Kronotex, Kaindl і деякі інші.

Основні різновиди ламінату

За малюнком часто можна зустріти ламінат, який має обробку під паркетну дошку або дерев'яна підлога. Вироби, виконані в даному форматі, досить часто зустрічаються в продажу. Можна відшукати різні відтінки, зустрічаються імітації різних порід деревини. Малюнок на поверхні досить складно сплутати зі справжньою деревиною. Особливо в разі, якщо на поверхні є тиснення. Такий варіант коштує набагато дорожче, але він відрізняється практичністю. Дане покриття приємно на дотик, на ньому не з'являються розводи після миття.

Крім того, величезною популярністю користуються моделі, які імітують керамічну плитку або камінь. Виробники можуть запропонувати величезну кількість різних рішень. Ви завжди зможете знайти ламінат даного виду, який підійде під стилістику приміщення.

Перед покупкою зверніть увагу на рельєфність поверхні. Найпрестижнішими є покриття з тисненням. Їх часто випускають імениті західні виробники.

Про клас зносостійкості

Це ключовий параметр, на який слід звертати пильну увагу при підборі ламінату. Від нього залежить тривалість експлуатації підлогового покриття в певних умовах. Але як зрозуміти, який варіант краще?

Для цього потрібно розібратися в класифікації зносостійкості. Вона регламентована в Директиві EN13329. Матеріал випробовується на звукопоглинання, стираність, стійкість до ударів, вологостійкість. Весь ламінат прийнято розділяти на 4 основні класи. Далі ви дізнаєтеся більше інформації про них.

31 клас підходить для житлових приміщень. Його рекомендується використовувати в місцях з низькою прохідністю, наприклад, в спальні або комори.

Ламінат 32 класу здатний витримувати середні навантаження. Часто його використовують в невеликих офісних приміщеннях. При відносно інтенсивної експлуатації дане покриття здатне прослужити до 15 років.

Матеріал 33 класу здатний витримувати високе навантаження. Він часто монтується в місцях з високою прохідністю. При цьому, даний ламінат зберігає свій зовнішній вигляд протягом 20 років.

34 клас є комерційним. Він підходить для тривалої експлуатації під високими навантаженнями. Найчастіше такі покриття встановлюють у спортивних залах.

Про особливості приміщення

Вибираючи ламінат, не можна проігнорувати специфіку простору, в якому він буде покладений. Наприклад, підлогу в кухні та коридорі відчуває найсерйозніші навантаження в будинку. Тут ідеально підійде покриття 33 класу. Якщо ви підбираєте ламінат на кухню, то обов'язково переконайтеся в його вологостійкості. У нього повинні бути фаски, які виключають проникнення води під покриття.

У дитячих кімнатах і вітальнях буде цілком достатньо покриття 32 класу. При цьому, не потрібно вважати ці рекомендації як неухильних правил. Необхідно подбати про міцність і ламінату, економити на зносостійкості ні в якому разі не можна. Заміна зношеного за кілька тижнів покриття обійдеться вам в істотну суму грошей.

Якщо ви хочете використовувати матеріал в комерційному приміщенні, то керуйтеся наступним правилом: "Чим вище клас - тим краще". Природно, можна заощадити на ламінаті в місцях з невеликою прохідністю. Це може бути, наприклад, конференц-зал, особистий кабінет. Але в ресторанах, кафе і спортзалах так робити не можна.

Також необхідно звертати увагу на параметри приміщення. Якщо воно має невелику площу, то краще за все використовувати діагональну укладку. Деякі колірні контрасти здатні істотно змінити сприйняття кімнати.

Що важливо знати про розмір ламінату?

При виборі слід звертати увагу на його висоту, ширину і товщину. Перші два показники потрібно знати для того, щоб з'ясувати необхідну кількість матеріалу. А ось товщина впливає на ударостійкість. Чим більше цей показник, тим нижче шанс зіпсувати покриття при падінні важкого предмета. "Товстий" ламінат здатний витримувати навантаження від важких меблів.

Якщо ви вибираєте підлогове покриття для дому, то його товщина повинна бути не менше 7-8 мм. Тонкий матеріал має ще один істотний мінус: на ньому голосніше чути кроки.

Показники вологостійкості і водостійкості

Вони є важливими при виборі ламінату. Якщо ви живете в квартирі на першому поверсі або в приватному будинку, то знаєте, що вогкість і холод можуть регулярно відвідувати житло. З цієї причини краще вибирати покриття, яке стійке до вологи.

Потрібно підбирати ламінат під кожну конкретну кімнату. Якщо це ванна, то слід вибрати максимально вологостійкий матеріал. Найчастіше його HDF-плита замінена на ПВХ-основу. Вона абсолютно не пропускає воду.

Клас формальдегіду

Покриття повинне бути екологічно безпечним для людини. Чи не хочете отримати отруєння шкідливими речовинами? Тоді вам слід звернути увагу на упаковку ламінату. На ній має бути маркування "E1". Вона гарантує те, що матеріал пройшов ряд випробувань і відповідає нормам EN 13329.

Вибір виробника

Сьогодні навіть невеликі компанії можуть запропонувати ламінат високої якості. підлогове покриття якої фірми краще вибрати? Далі будуть перераховані основні варіанти.

Quick-Step. Це виробник з Бельгії, який пропонує найширший асортимент продукції з високими характеристиками.

Kaindl. Фірма з Австрії, вона приділяє особливу увагу екологічної складової своїх продуктів. Ламінат 32 класу від цієї компанії прослужить 15-20 років.

Balterio. Ще один виробник з Бельгії. За якістю він пропонує підлогове покриття, яке не поступається аналогам від попередніх компаній. При цьому, ламінат від Balterio продається за демократичною ціною.