Особливості та робочі якості водостійких композитних і вінілових підлог

Ламіновані підлогові покриття користуються у українських споживачів підвищений попит. У той же час в країнах Європи, як і в усьому іншому світі, популярність набирають водостійкі підлоги нового покоління - матеріали, створювані на базі вінілу або основі з композитів (остання новинка індустрії).

Відразу скажемо про те, що композитні підлоги виграють у «конкурентів» з вінілу по ряду робочих властивостей. Так як є їх вдосконаленою версією. Втім, і свої слабкі сторони у композитних покриттів також є.

В онлайн і офлайн магазинах для підлоги обробки можна побачити скорочення:

  1. Rigid Core;
  2. WPC;
  3. SPC;

Прочитайте нашу статтю до кінця, і ви будете знати, про яких водостійких матеріалах для створення підлог йдеться, і якими характерними перевагами вони мають.

Особливості вінілового ламінату LVT

Вініловий ламінат, підлоги або плитка LVT - все це назви одного й того ж продукту. Luxury Vinyl Tile (розшифровка абревіатури) можна перевести як «вінілова плитка люкс якості». В даному випадку плитка означає форму підлогового покриття.

Виділяють вінілові підлоги в форматі планок, що у випадку з ламінатом. Тут абревіатура товару замінюється на Luxury Vinyl Planks або, скорочено, LVP. Щоб покупці не плуталися в поняттях, покриття на основі вінілу у вигляді плиток і планок маркується LVT.

Зверніть увагу: в деяких державах, в тому числі в Україні, замість Luxury Vinyl Tile або абревіатури може значитися фраза кварц-вініл. Але в цій статті ми станемо користуватися професійною термінологією випускають фірм.

За вініловими статями - майбутнє підлогових покриттів. Про це можна судити, як мінімум, тому, що їх виробництвом вже зараз займаються такі «акули» індустрії підлог, як:

  1. Balterio;
  2. Tarkett;
  3. Classen;
  4. Wineo;
  5. Krono Original;
  6. Quick Step і багато інших знаменитих бренди.

Деякі виробники вінілових підлог не випускають ні паркет, ні ламінат, і зосередилися на розробці лише плитки. Як приклад можна привести компанію ADO, Forbo, Grabo, LG, Vinilam, IVC і т.д.

Деякі помилково вважають, що LVT підлогові матеріали - це покращений вигляд лінолеуму або простий ПВХ плитки. Однак між продукцією величезна відмінність. Для прикладу, у виготовленні лінолеуму застосовується нізкоплотний спінений ПВХ. У складі інноваційних вінілових плиток і планок пластифікатори і будь-які шкідливі компоненти відсутні повністю. Сертифікована продукція європейських марок відповідає суворим вимогам по екологічності (це підтверджено документально). Тому застосовувати її можна в будь-яких громадських та дитячих установах - поліклініках, школах, дитячих садах.

При попаданні прямих сонячних променів вінілові підлоги:

  1. Чи не виділяють сторонній аромат;
  2. Чи не виділяє в атмосферу небезпечні речовини.

За рахунок високої якості і особливої ​​структури, покриття з легкістю піддається очищенню, воно не загниває і не покривається грибком, іншими шкідливими мікроорганізмами.

Слово Luxury (елітний, дорогий) в назві підлоги обробки говорить не тільки про відповідний рівень виконання продукту. Але і про його дорогому і престижному дизайні. Матеріал успішно імітує зовнішній вигляд натуральної деревини та каменю. Декори доповнює текстура, що нагадує на дотик про структуру зрізу дерева або поверхні каменя.

У комплексі з фасками вінілові підлоги наближені в імітації деревини до ламінату. Очікується, що незабаром вони стануть поставлятися в настільки ж широкому асортименті. Тим більше що попит на них тільки зростає.

Вінілові покриття для підлоги - головні достоїнства

Підлоги з вінілу будь-якої марки мають ряд властивих переваг:

  1. Безшумність. Ходьба по «тихому» покриттю не буде турбувати зайвими звуками;
  2. Екологічна чистота, відсутність токсичних і небезпечних для здоров'я речовин в складі;
  3. Достатній рівень теплопровідності для застосування разом з «теплими підлогами»;
  4. Наявність спеціального зносостійкого шару, що захищає матеріал від появи вм'ятин і подряпин, ділянок потертостей;
  5. 100% стійкість до впливу вологи, водонепроникність;
  6. Наявність варіацій з клейовим і замковим з'єднанням;
  7. Мінімальний рівень розширення: вінілову підлогову продукцію можна використовувати для укладання в приміщеннях з перепадами вологості і температур.

У числі переваг також слід виділити сучасний привабливий вигляд.

Rigid, SPC і WPC - особливості композитних покриттів

SPC і WPC - композитні підлоги, які з'явилися ще пізніше, ніж вінілові покриття для підлоги. Їх головна перевага полягає в тому, що вони поєднують позитивні робочі властивості декількох матеріалів.

Можна сказати, що ця новинка є наступним поколінням вінілової продукції. Її ключовий матеріал виробництва і жорстке ядро-база (стандартне позначення Rigid Core Rigid Core) - не вінілові. Виробники виділяють:

  1. Спочатку тверді композит-з'єднання WPC / Rigid SPC;
  2. Rigid LVT-тверді вінілові покриття зі збільшеним числом шаром і вдосконаленою формулою.

Важливо: «прості» вінілові планки і плитки Luxury Vinyl Tile - багатошарові гетерогенні підлоги зі скловолокна, декількох прошарків вінілу та іншої сировини. Тоді як WPC і SPC підлогові матеріали - гомогенний продукт (однорідна суміш).

У числі виробників композитних підлог Rigid LVT можна виділити таких «китів» сфери, як Balterio і Quick Step.

Два типу композитних покриттів різні по головному матеріалом виготовлення:

  1. Stone Plastic Composit або SPC - в складі 80% вапняку (каменю) і 20% вінілу;
  2. Wood Plastic Composit або WPC - в складі дерев'яна мука (деревина, вініл та інші компоненти.

У 2019 виробництвом SPC Rocko Vinyl зайнялася найбільша компанія-виробник ламінату - Кроноспан. До неї приєдналася корпорація ADO (Туреччина), Arbiton (Польща) та інші.

SPC і WPC - в чому полягає різниця?

Відмінності між вініловими статями полягають в головному сировину. Завдяки наявності каменю в складі, SPC відрізняється більшою щільністю.

Переваги SPC вінілового статі:

  1. Мінімальна товщина;
  2. Відсутність схильності до розширення. Рекомендований для облаштування з «теплими підлогами» і в приміщеннях з перепадами температур;
  3. Механічна міцність. Здатність справлятися з ударами і значними ваговими навантаженнями.

Мінуси - небезпека відколу замків при монтажі і перевезенні, можливість вигинання, грубіша на дотик поверхню і велика, ніж у LVT, галасливість при ходьбі.

Позитивні властивості WPC покриттів:

  1. Теплота і м'якість на дотик;
  2. Безшумність;
  3. Велика легкість ваги.

Мінуси - небезпека розшарування вище, товщина і схильність до розширення під впливом температур більше, стійкість до ударів менше.

При виборі композитних і вінілових підлогових покриттів необхідно звертати увагу на бренд виробництва. Компанія Китаю придумують свої класи для цих видів підлог, яких в реальності не існує (наприклад, 55 клас). Крім того, їх матеріали не можуть похвалитися екологічною безпекою та відповідності європейським стандартам якості. Якщо у вас залишилися питання, звертайтеся до нас за консультацією.