Останнім часом багато хто воліє вибирати саме вінілові підлоги. В асортименті вінілу є малюнки під камінь, мармур, дерево і багато інших. Вибір за текстурою і розміром дуже великий, так що кожен зможе собі підібрати найоптимальніший варіант для своїх статей.

Ця стаття буде присвячена вінілової плитці: у чому її особливість, які є у неї позитивні і негативні сторони.

Вініловий підлога - що це таке?

Це підлогове покриття - міцне, міцне, водостійке, основа якого складається з полівінілхлориду. У вінілової підлоги є й інші назви: ламінат з вінілу, вінілова плитка. Вінілові підлоги цінуються не тільки у нас, але і в Америці і всій Європі.

Більшість людей досі вважають, що вініловий підлога - це плитка ПВХ старого зразка. Таку плитку раніше клали на підлогу в ванних, кухнях і в місцях загального користування. Але служили такі підлоги недовго, так як плитка незабаром втрачала свій колір і ламалася.

Фахівці над якістю вінілової плитки багато працювали, впроваджуючи сучасні технології, і на сьогодні всі недоліки, присутні раніше, були усунені.

Структура вінілового підлогового покриття

Завдяки своїй структурі, у вінілових підлог з'явилося багато плюсів. Всього з декількох шарів складається конструкція вінілового покриття:

Для верхнього шару вінілової плитки використовується плівка - прозорий термопластик. Його функція полягає в захисті проти ударів, попадання вологи, впливу зовнішніх факторів. Зносостійкість і міцність залежить від товщини цього шару. Також ця захисна плівка оберігає вінілове покриття від появи плям і попадання сміття і бруду в саму плитку.

Декоративний малюнок. Таке зображення до дрібниць нагадує натуральний матеріал і встановлює сам малюнок і колір вінілу. Малюнок з'являється на плитці за допомогою трафаретного верстата. Виробляється друк дуже якісно, ​​створюючи чіткий малюнок. Щоб на плитці не впливали сонячні промені, на покриття наноситься спеціальний лак.

База покриття з міцного ПВХ. Завдяки цьому шару плитка робиться дуже міцною. До складу цього шару вінілу входить кварцовий пісок або ж скловолокно. Ця добавка в складі робить підлогове покриття набагато міцніше і жорсткіше.

Балансовий шар. До складу даного шару входить армоване скловолокно, яке забезпечує покриттю захист від деформацій.

Нижній шар. По-іншому цей шар називається ПВХ-підкладка. Саме вона відповідає за стійкість вінілової плитки. Підкладка має еластичність, що забезпечує стабілізацію покриття і не утворює сторонніх звуків при ходьбі по ньому.

Всі верстви між собою склеюються шляхом впровадження сучасних технологій: проводиться пресування при правильній температурі і високому тиску. Такий метод робить плитку антибактеріальної.

Різновид підлогового вінілового покриття

Є кілька категорій, за якими розрізняють плитку з вінілу:

рівень блиску

форма

спосіб укладання

Декор і фактура.

Вибір вінілового підлогового покриття настільки великий за відтінками і декору, що це вважається одним з основних його плюсів.

Декоративний шар до дрібниць імітує відтінки порід дерева, які стоять дуже дорого і його неможливо навіть побачити в асортименті паркетного покриття. Деякі моделі з декору дуже нагадують камінь, тканину або мармур.

Найбільше при виборі вінілової підлоги віддається перевага плитці з тисненням в регістр. Простіше кажучи, текстура верхнього шару збігається з фактурою декоративного. Це робиться для того, щоб імітувати якомога точніше задуманий малюнок, наприклад, дерево.

По фактурі покриття з вінілу буває таких видів:

  • шерехате
  • гладке
  • плетене
  • рельєфне

Блиск верхнього шару може бути абсолютно різним - як глянцевим, так і матовим.

Монтуватися вініловий підлогу може двома способами:

  • Клейовий: за допомогою спеціального клею вініл по всьому периметру приклеюється до основи підлоги.
  • Замковий: монтується точно так же, як і підлога з ламінату.

Форми вінілових підлог:

  • Плитка. Різниться як за розміром, так і по конфігурації. Монтується таке підлогове покриття спеціальним клеєм. Розмір плитки відрізняється, все залежить від компанії-виробника.
  • Рулони. Монтаж проводиться аналогічно плитці - клеїться по всьому периметру до основи. Така форма підлогового покриття вибирається у випадках, коли треба застелити в приміщенні підлогу великою площею. У такого вінілу є один мінус - якщо буде зіпсований хоч в одному місці, то замінити доведеться цілу смужку. Розмір рулону стандартний - 2 на 25 м.
  • Планка. Така форма вінілу декорується в основному під дерево, тому не дивно, що у неї є і інше найменування - вініловий ламінат. Стандартний розмір коливається - 150-190 на 1300 мм.

Дивлячись, який вид вінілу обраний, будуть виділятися характеристики: надійність, міцність, довговічність.

Які плюси вінілового покриття на підлогу

Конструкція, створена з декількох шарів, робить вінілове покриття набагато міцніше і довговічніше, що є якісним продуктом.

Характеристики вінілу:

  • Водонепроникність. Вінілове покриття відштовхує рідину, що не дає накопичуватися їй. Але є один мінус - якщо волога потрапить між стиками з'єднання плит, це може привести до руйнування базового шару. Де є вінілове покриття, треба стежити, щоб підлоги були сухі, і вода не накопичувалася.
  • Підвищена міцність. Завдяки особливому складу, вініл є дуже міцним, так що можна не боятися, що залишаться сліди від меблів або каблуків.
  • Антистатичність. Навіть при контакті з електрикою, вініл не пропускає електричний заряд. Тому його часто кладуть в кімнатах, де працює багато електричної техніки, наприклад, в кухнях.
  • Довговічність. Середній термін експлуатації вінілових підлог 20-25 років.
  • Антиковзні якості. У вінілового покриття є ще один плюс - навіть після миття підлог поверхня не ковзає. Так що воно прекрасно підійде в дитячу кімнату.
  • Безшумність. Якщо порівнювати з дерев'яними підлогами (скрипучі при ходінні під ногами), то вінілове покриття не видає сторонніх звуків.
  • Сумісність з теплою підлогою. Можна використовувати вінілову плитку під підлогу з підігрівом.
  • Стійкість до різких коливань температури. Вінілова плитка прекрасно справляється з різкими перепадами температури, і не деформується в непотоплюваних приміщеннях.
  • Висока теплоізоляція. Плитка утеплює підлогу, тому вініл тримає тепло в кімнаті. Також крізь підлогу не проходить холодне повітря через стяжки в кімнаті. Так що переміщатися по приміщенню можна босоніж, і можна дозволяти дітям грати на такому підлоговому покритті. Хоч вініл - не натуральний матеріал, але все одно його поверхню м'яка і тепла.
  • Антибактеріальні властивості. Верхній шар покриття при виробництві обробляється таким способом, що на ньому не можуть розмножуватися мікроби. Тому такі підлоги підійдуть астматикам і алергікам.
  • Простота монтажу. Укладання виробляти досить просто, адже не треба мати спеціальних навичок.
  • Легкість догляду. При митті вінілових підлог, всі забруднення видаляються дуже легко, при цьому навіть при тривалій експлуатації, на поверхні не утворюються потертості або плями.
  • Безпека. Все вінілове підлогове покриття проводиться згідно з міжнародними стандартами. Так що є повна гарантія того, що вініл для людини не небезпечний. При виробництві вінілової плитки використовується переробляє сировину. Вініл не виділяє небезпечних токсинів, здатних нашкодити здоров'ю.