Підлогове покриття в коридорі, на кухні або у ванній кімнаті піддається значному впливу вологи. Тому для таких кімнат традиційно використовували плитку. Адже ламіновані панелі мало хто використовував, боячись, що вони можуть постраждати при попаданні вологи або від механічного впливу. Побоювання стосувалися основною складовою ламінату, а саме деревини. При попаданні вологи дерево може почати розбухати і псуватися. Це призводить до порушення цілісності і втрати товарного вигляду.

Завдяки розвитку технологій всі ці проблеми і недоліки назавжди залишилися в минулому. Ламіновані панелі мають особливу структуру, завдяки якій вони надійно захищені від негативного впливу вологи та інших зовнішніх факторів. Тому можна використовувати таке покриття для підлоги і у ванній кімнаті і на кухні, і в будь-яких інших приміщеннях.

Незважаючи на те, що сучасні підлогові покриття сильно відрізняються від тих рішень, які пропонувалися ще 10 років тому, багато хто побоюється використовувати такі матеріали на кухні. У цій статті ми детально розповімо про те, як потрібно вибирати вологостійкий ламінат для того, щоб не боятися впливу вологи або інших видів негативного впливу.

Вологостійкий ламінат. Що це і чим відрізняється від звичайного

Щоб правильно підібрати вологостійкий ламінат, який буде стійкий до впливу вологи необхідно розібратися в деталях. Також важливо знати, що це таке і чим він відрізняється. Для основи береться плита HDF, але з підвищеною міцністю. Для цього застосовується спеціальна технологія. Полотно обробляється антибактеріальними і іншими складами. Все це не дозволяє розвиватися мікроорганізмам, цвілі та іншої патогенної мікрофлори всередині матеріалу.

Сама плита виготовляється за допомогою пресування і в умовах тиску і високої температури. Завдяки цьому готовий ламінат значно менше здатний вбирати вологу, ніж звичайні моделі. Також для додаткового захисту зверху наноситься особливий захисний шар. Такий багаторівневий підхід робить ламінат максимально стійким і надійним. За своєю структурою матеріал практично не поступається натуральним породам дерева, але коштує при цьому дешевше. Також матеріал надійно захищений від подряпин і дрібних пошкоджень. Якщо брати до уваги саме вологостійкі моделі, то вони на порядок міцніше.

Додатково спеціальним просоченням обробляються краю плити. Це дозволяє ще більше підвищити рівень захисту від вологи. Бічні елементи, а також замки для монтажу обробляються спеціальними складами, в основі яких віск і силікон. Все це захищає ламінат у всіх його частинах. Це надійний захист від попадання вологи, деформації та руйнування. Кожна частина має велике значення, для того щоб забезпечити захист матеріалу від негативного впливу.

Звичайний ламінат після попадання води або вологи може назавжди втратити свій первозданний зовнішній вигляд. Вологостійкі матеріали в цьому плані сильно відрізняються. Короткострокове потрапляння вологи абсолютно ніяк не позначиться на зовнішньому вигляді і властивості ламінату.

Вибираємо вологостійкий ламінат

Для того, щоб в майбутньому не виникало ніяких проблем, необхідно грамотно підходити до процесу вибору матеріалу. При виборі ламінату необхідно звертати увагу на такі показники:

Виробник.
Клас навантаження.
Наявність сертифікатів у виробника.
Вартість.
Гарантія.
Тип замків.
Товщина основної плити.
Зовнішній вигляд.

Важливо пам'ятати про те, що будь-який матеріал повинен супроводжуватися сертифікатами якості. При цьому покупець, купуючи ламінат має право вимагати у продавця:

Сертифікат якості, в якому вказана країна виробництва.
Висновок від санітарно-епідеміологічної служби. Тут мають бути вказані всі дані про вміст шкідливих речовин, зокрема формальдегідів.
Сертифікат пожежної безпеки. Вказується клас пожежної безпеки, наприклад, РП2 (слабо поширює полум'я) або В2 (помірно займисті).

Це найбільш важливі параметри, на які слід звертати увагу при покупці влагоустойчивого ламінату.

Сполучні замки. їх значимість

Перед покупкою ламінату необхідно звертати увагу на тип сполучних замків. Це важливий фактор, оскільки від цього буде залежати простота монтажу, а також швидкість укладання. Якщо використовуються якісні замки, то після монтажу можна спостерігати цілісну і єдину картину. Ламінат виглядає як одне полотно, без виступаючих частин. Це важливо, оскільки при такому підході у вологи менше шансів проникнути між основними стиками. Для підвищення надійності замкові елементи просочуються спеціальними вологовідштовхувальними складами.

Як вибрати ламінат по класу зносостійкості

Важливим критерієм при виборі ламінату є його клас стійкості до навантажень. Можна виділити основні класи:

Легкий. Підходить для приміщень з невеликим навантаженням.
Середній. Помірні навантаження.
Високий. Дуже добре підходить для вітальні і кухні.
Найвищий. Не завжди має сенс купувати такий тип ламінату.

Моделі з найвищим ступенем захисту застосовуються тільки в умовах з дуже високими навантаженнями. Також варто звертати увагу на показники щільності HDF плити. Чим вище міцність і щільність плити, тим довговічніше саме покриття. Також щільність безпосередньо впливає на ступінь захисту від впливу вологи.

Вологи складно проникнути всередину щільною плити. Професіонали також враховують коефіцієнт розбухання матеріалу. Цей показник визначається за допомогою проведення спеціального тесту. Нормою прийнято вважати показник на рівні в 18%. Чим цей показник нижче, тим краще. Це означає, що матеріал володіє достатнім захистом від впливу вологи.

Звертайте увагу! Всі необхідні дані вказуються виробником на упаковці.