Коли виробник виготовляє натуральні дерев'яні підлоги, він хоче випустити естетичну продукцію з заданими параметрами стабільності. Але наміри виробника часто наштовхуються на некомпетентність покупця, у якого немає потрібних технічних знань, що дозволяють зробити правильний вибір дерев'яного покриття для підлоги. Рідко зустрічається споживач, який має чіткі уявлення про відповідність естетичних і функціональних властивостей тих матеріалів, які він купує. Зазвичай люди керуються загальноприйнятими поняттями про технічні характеристики підлог з натурального дерева, в результаті чого в середовищі покупців сформувалися хибні стереотипи, які не кращим чином впливають на остаточний вибір.
Продавці найчастіше від клієнтів чують питання про товщину зовнішнього шару дошки, про кількість шарів лаку, про замки. Ці показники важливі, але не можна при цьому ігнорувати таку характеристику як стабільність. Щоб на підлогу не витрачалися зайві кошти і щоб він служив довго, потрібно обов'язково враховувати умови, в яких буде експлуатуватися покриття. Іноді краще відмовитися від покупки дерев'яної підлоги і замінити його на інший матеріал, ніж витратити гроші і зусилля даремно. Так потрібно вчинити, наприклад, якщо у вас старий будинок з постійно поточними трубами в підвалі, адже в таких суворих умовах натуральний підлогу витримає недовго.
Якщо ж використання паркетної дошки виправдано, потрібно обов'язково звертати увагу на її стабільність. Багато хто думає, що під стабільністю розуміється здатність дошки зберігати свої геометричні розміри при змінах зовнішнього середовища. Насправді поняття стабільності для натурального статі більш широке. Воно передбачає здатність статі багаторазово зазнавати складні умови експлуатації. Ще сюди включаються дані про те, як довго у покриття залишиться свій зовнішній вигляд після навантажень і скільки часу збережуться всі технічні характеристики без особливих змін після вологих прибирань, впливу побутової хімії і т. Д.
У кожного виробника в продукції закладені певні показники стабільності, вони відповідають можливостям компанії і тим умовам, де буде використовуватися дошка. Є різні методи для досягнення стабільності вироби, від них залежить ефективність даного параметра і вартість товару.
Не треба при покупці робити упор на підвищену стабільність: такий параметр потрібен не завжди, а подорожчання дошки він гарантує. У багатьох випадках підвищена стабільність взагалі не потрібно. Важливіше, щоб цей показник відповідав умовам експлуатації. Підвищена стабільність не є критерієм хорошої якості дошки, головний показник якості - відповідність функціональних характеристик продукції нормативним документам виробника.
Професіонал відрізнить дошку з підвищеною стабільністю по конструкції і її складових. Обиватель такими навичками не володіє, і часто відвідувачі магазину обурюються, що десь по сусідству аналогічна дошка коштує вдвічі дешевше.
Зараз технологічні процеси стабілізації дошки досягли таких висот, що навіть фахівець не в змозі визначити показник стабільності тільки за зовнішнім виглядом, не застосовуючи специфічних знань. Продавець повинен володіти цими знаннями і тільки при необхідності пояснювати клієнтам суть характеристики, щоб обгрунтувати ціну.